• Ви знаходитесь тут:

  • головна
  • МО психологів

Психологія — це вчення про душу. Дійсно, у перекладі з давньогрецької «псюхе» — це душа, «логос» — слово, пізнання, наука. У пошуках наукового визначення психології дослідники вибудовують більш складні конструкції, наприклад: психологія — це наука про закономірності функціонування психіки як особливої форми життєдіяльності. Психологія існує на перетині природничих і соціальних наук, але має власне неповторне поле дослідження — психічну реальність. /Files/images/98875363_2_1000x700_pomosch-professionalnnogo-psihologa-i-parapsihologa-v-tule-fotografii.jpgОб'єкт психології становить психічна реальність як така. Якщо не мати сумнівів у існуванні цієї реальності, то психологія має право на існування. Процес диференціації наукового знання торкнувся і психології. Зараз психологія становить собою складне утворення з багатьох психологічних наук. Загальна психологія поєднує всі психологічні науки. Вікова психологія вивчає онтогенез людської психіки (дитяча психологія, психологія підлітка, психологія юності, психологія зрілої людини, психологія старості). Диференціацію, психічні відмінності між окремими індивідами й групами, а також причини й наслідки цих відмінностей вивчає диференціальна психологія. Медична психологія вивчає психологічні аспекти діяльності лікаря і поведінки хворого на різних етапах перебігу патологічного процесу. Відносно відокремленою від загальної психології є соціальна психологія, яка вивчає закономірності поведінки й діяльності людей, обумовлені включенням у соціальні групи. До соціальної психології тяжіє цілий ряд психологічних наук, пов'язаних із загальною психологією саме через неї (політична психологія тощо). Психологічні закономірності управлінської діяльності вивчає психологія управління. Психологічні закономірності виховного та навчального процесів вивчає педагогічна психологія. Психологічні особливості трудової діяльності людини вивчає психологія праці. Психологічні закономірності функціонування систем «людина-машина» досліджує інженерна психологія.

Хто такий психолог?

Сьогодні слово «психолог» часто лунає з засобів масової інформації, на різних конференціях та зібраннях, просто з вуст перехожих людей. Здається, що слово «психолог» стало кличем моди сьогодення. Доводиться чути про всезростаючу роль психолога в суспільстві, важливість даної професії та багато іншого. Однак перш за все слід розібратись, хто такий психолог.

/Files/images/102_psix_v.jpg Психолог – це фахівець, предметом професійної діяльності якого є психіка людини, її внутрішній світ, переживання, емоції та цілий ряд аспектів, що стосуються психологічної сфери життя людини.

Практичний психолог в закладі освіти має на меті надання кваліфікованої психологічної допомоги з питань психічного розвитку та психологічного здоров’я дітей. В широкому колі явищ, якими опікується психолог знаходимо: адаптацію дітей до нового соціального середовища, дитяча тривожність, замкненість, гіперактивність, відставання в розвитку, дитяча агресія, плаксивість, питання взаємодії з однолітками та дорослими, психологічна готовність до школи та багато іншого. Окремо слід виділити проблеми дитячого насильства(фізичного, психологічного, духовного) та занедбаності з боку батьків.

Оскільки психологічні проблеми часто носять комплексний характер, дитячий психолог підтримує професійні зв’язки та співпрацює з такими фахівцями, як соціальний педагог, дефектолог, логопед, психотерапевт та дитячий психіатр.

Дитячий психолог у своїй діяльності спирається на професійні знання та використовує лише перевірені (надійні та безпечні) методи роботи. Кожному, хто звернувся за професійною психологічною допомогою, гарантується право конфіденційності. Будь-яке розголошення особистої інформації вважається недопустимим.

Кiлькiсть переглядiв: 436

Коментарi