• Ви знаходитесь тут:

  • головна
  • Оголошення

Сучасний навчальний процес

Спеціальна коміссія ЮНЕСКО оголосила ХХІ століття століттям освіти


Освітні реформи стають важливою складовою соціальної політики багатоьх дкржав світу, набувають глобального характеру. Пошуком шляхів підвищення якості навчання молоді сьогодні стурбовані всі європейскі держави. Вони занепокоєні тим, що учні не готові до життя у новому суспільстві, не вміють креативно вчитися, працювати з інформацією. Саме цей фактор став основним чинником визначення сучасної стратегії навчання. Зокрема, у документах ЮНЕСКО визначені фундаментальні завдання освіти - Н А В Ч И Т И:
- отримувати знання (вчити вчитися);
- працювати і заробляти (навчання для праці);
- жити (навчання для суспільного буття);
- жити разом (навчання для спільного життя).

Відповідь на виклики часу - піднесення освіти на рівень досягнень світової цивілізації. Сучасна освіта України орієнтована на європейські стандарти. Створити єдиний європейський освітній простір від садка до університету, забезпечити його випереджальний характер - саме ця стратегія розвитку освіти визначена Третім з'їздом педагогічних працівників України.
Найважливіша сучасна тенденція в освіті - інноваційний підхід до організації навчально-виховного процесу. Навчальний процес - це нерозривна єдність трьох складових: інформаційної, психологічної, кібернетичної. Сьогодні в основі навчального процесу - кібернетичний складник: учень навчається, а школа організовує цей процес і керує ним. Ми вимагаєми від учнів знання, а потрібно прищепити навички, вміння навчатися, сформувати компетентність, тобто знання, уміння, навички та досвід їх застосування.

Повну версію статті М.І.Нехорошої, завідувача навчально-методичної лабораторії моніторингу якості освіти та зовнішнього оцінювання ДОІППО, ви можете у №21-24 (червень) 2013 р. газети "Джерело".


24-25 березня 2015 року на базі ДОІППО буде проводитись обласна виставка-презентація "Педагогічні здобутки освітян Дніпропетровщини - 2015". Усім творчо-працюючим вчителям пропонуємо взяти участь у цьому заході.

Орієнтовний план проведення І (організаційного) засідання МО
Аналіз роботи МО за минулий навчальний рік. Проблемні завдання на наступний навчальний рік.
2. Напрямки роботи МО на IV етапі роботи над обласним науково-методичним проектом.
3. Про підсумки державної підсумкової атестації та ЗНО випускників.
4. Рекомендації МОН, ДОІППО щодо викладання предмета у новому навчальному році.
5. Про проведення конкурсу «Учитель року» згідно із оголошеними номінаціями.
6. Обмін досвідом (з якогось конкретного питання).
7. Підготовка та розміщення контенту на сайт МО.
8. Експрес-огляд педагогічної літератури та періодичних фахових видань.

Увага! Шоста Міжнародна виставка

«Сучасні заклади освіти – 2015»

Шановні колеги!
12-14 березня 2015 року у Київському Палаці дітей та юнацтва відбудеться Шоста Міжнародна виставка "Сучані заклади освіти - 2015". У програмі виставки передбачено презентацію досягень навчальних закладів і наукових установ у реформуванні національної системи освіти, досвіду упровадження інноваційних інформаційно-комунікаційних технологій для підвищення якості освіти та ефективності управління, використання в навчальному процесі здобутків науки, високих технологій, комп'ютерних систем і мультимедійних розробок, міжнародної співпраці у проведенні спільних наукових і науково-технячних досліджень, академічних обмінів, ознайомлення майбутніх абітурієнтів з умовами вступу до національних і закордонних навчальних закладів. За всіма деталями щодо участі у цій виставці звертатися до адміністрації вашого навчального закладу або до відділу освіти (Кусакіна Т.О.)
Кiлькiсть переглядiв: 364

Коментарi

  • Константінова Наталя Олексіївна

    2013-05-29 11:52:10

    Шановні колеги! 9-12 червня 2013 р. в м.Ялта проводиться VII Міжнародний фестиваль "Великое русское слово" . Заявки на участь в ньому надсилати електронною поштою: ruseducenter@mail.ru...