• Ви знаходитесь тут:

 • головна
 • Педагогічні здобутки освітян міста

Педагогічні здобутки освітян Дніпропетровщини -2011р.

м. Тернівка

Антонова Ірина Борисівна, вихователь комунального дошкільного закладу № 8 «Рукавичка»

«Розвиток творчого потенціалу дитини через художнє слово» / 37 с./ (збірник інтегрованих занять для дітей молодшого та середнього віку).

У роботі висвітлюються засоби виховання у дітей ціннісного ставлення до природи, свого здоров’я, розвитку мовлення, мислення та пізнавальних здібностей за допомогою художнього слова.

Бекмухамедова Віра Михайлівна та Рохліна Світлана Іванівна, вихователі комунального дошкільного закладу № 5 «Горобинка»

«Країна ейдетики»/15 с./.

Запропоновані конспекти занять з елементами прийомів ейдетики дозволяють розвивати у дітей творчу уяву,увагу, мислення. Залучати всі аналізатори дитини,пробуджувати інтерес до навколишнього світу. Знадобиться у нагоді вихователям дитячих закладів та вчителям початкової школи.

«Квітка настрою» Посібник - дидактична гра.

Зручний у використанні та простий у виготовленні посібник дає змогу реалізації завдань розвитку, визначених Базовою Програмою. Цікаві ігри-завдання стануть у нагоді вихователям дошкільних закладів .Опис : квітка з сьома яскравими пелюстками виготовлена із цупкої тканини. Пелюстки легко знімаються та кріпляться за допомогою ґудзиків.

Богомазова Олена Володимирівна, вихователь, комунального «дошкільного закладу №3 «Росинка»

«Розвиток пізнавальних здібностей у дітей раннього віку» /15 с./. (пальчикові ігри).

Збірник містить нові сучасні ігри для розвитку слухового сприйняття, мовлення, уяви, пам’яті, тактильних відчуттів, дрібної моторики, координації рухів. За допомогою ігор засвоюються елементарні правила поведінки в різних життєвих ситуаціях.

Букша Ірина Володимирівна, вихователь комунального дошкільного закладу № 5 « Горобинка»

«Килимок звірят». Посібник – гра.

Цікавий та необхідний килимок для дітей раннього віку допоможе малятам не тільки оволодіти необхідними знаннями про світ тварин,а й в ігровій формі сприяти мовленнєвому,пізнавальному розвитку малят. Опис: безпечний килимок виготовлений з цупкої тканини до якої кріпляться на ґудзики різні за фактурою та формою фігури тварин.

Бушуєва Наталія Анатоліївна,вихователь комунального закладу «дошкільного закладу №3 «Росинка»,

«Розвиток пізнавальних здібностей у дітей раннього віку» / 15 с. (конспекти занять).

В досвіді приділяється особлива увага розвиткові пізнавальних здібностей дитини через сфери життєдіяльності. Робота спрямована на формування всебічно розвиненої особистості через активізацію пізнавальної діяльності.

Власова Ольга Петрівна, вихователь комунального дошкільного закладу № 4 «Веселка»

Посібник «Організація пізнавальної діяльності дошкільників у природному довкіллі». /8 с.

Матеріал посібника допоможе поглибити знання дітей про явища та об’єкти природи, формувати суб’єктивні, морально – етичні цінності та навички практичної взаємодії з об’єктами природи.

Воробйова Ольга Володимирівна, вихователь комунального дошкільного закладу № 4 «Веселка»

«Провідні напрямки організації здоров’язберігаючої діяльності в дошкільному закладі»/ 20 с.

У збірці йдеться про провідні напрямки організації здоров’язберігаючої діяльності в дошкільному навчальному закладі, надаються методичні рекомендації щодо впровадження моніторингу оздоровчої функції освіти. Розкриваються шляхи, надаються практичні рекомендації з досвіду роботи колективу дошкільного закладу щодо особливостей розвитку рухів у дошкільнят та формування у малят зацікавленості до рухової діяльності.

Єрмішкіна Тетяна Вікторівна, вихователь-методист,комунального дошкільного закладу № 5 « Горобинка»

«Робота з батьками дошкільників»/ 20 с.

До збірки увійшли сценарії проведення свят (Дня відчинених дверей), у яких активну участь приймали батьки. Ці форми роботи допомагають дитячому закладу залучати батьків до кола педагогічної діяльності,занурити їх у середовище педагогічного спілкування,організувати час для спільних справ та ігор з дітьми.

«Шпаргалка для методистів» / 15 с.

Запропоновані інтерактивні форми роботи з педагогами допоможуть методистам дошкільних навчальних закладів застосовувати ігрові технології для обговорення питань денного порядку педагогічної ради,залучати всіх педагогів до процесу пізнання,сприяти розвитку ділового спілкування.

«Скринька моральних коштовностей». / 15 с.

Оригінальний посібник присвячений проблемам морального виховання. Складений на основі творів В.О.Сухомлинського. Зміст гри зацікавить малят своєю яскравістю, буде сприяти вихованню у дітей почуття добра , любові Опис: скринька, в яку вміщено сім сторінок з оповіданнями В.О.Сухомлинського та опис роботи за змістом над творами.

Козаченко Олена Олександрівна , вихователь комунального дошкільного закладу № 5 « Горобинка»

Посібник - гра « З електрикою не грай, про своє здоров’я дбай».

Набір містить 5 варіантів гри.Цікава гра для дітей 3-5 років в дотепній та доступній формі допоможе їм свідомо засвоїти правила поведінки з електроприладами. Посібник стане у пригоді як у роботі з дошкільниками, так і в сімейному колі. Опис :набір карток -13 примірників: казка , вірші,загадки про електроприлади.

Коновалова Наталія Валеріївна,вихователь комунального дошкільного закладу №3 «Росинка»

«Відокремлюємо кожну таємницю, зберігаймо землю і життя» / 12 с. (досвід роботи з екологічного виховання з дітьми дошкільного віку).

Досвід роботи з екологічного виховання дітей дошкільного віку спрямований на збагачення вражень, розширення та поглиблення відомостей про типові для нашого регіону фауну та флору, їхні особливості та спосіб життя. Допомагає дітям розвивати зорову і слухову увагу дитини, залучаючи її до мовленнєвої та дійової активності.

Кузьміна Ельвіра Олександрівна, вихователь комунального дошкільного закладу № 4 «Веселка»

«Розумні ручки» ( посібник-дидактична гра).

Гра стимулює розвиток усіх видів активного мовлення, розвиває дрібну моторику рук, уміння співвідносити кольори.

Лактіонова Оксана Євгенівна, психолог комунального дошкільного закладу № 6 «Зоряний»

Посібник «Соціалізація дошкільників в умовах днз» / 26 с.

Посібник висвітлює роботу психолога з проблеми адаптації дітей до дошкільного закладу, налагодження спілкування з однолітками. Запропоновані посібником тренінгові вправи допоможуть усвідомити причини труднощів у роботі з дітьми, розкриють способи їх подолання. Матеріали посібника стануть у нагоді практичним психологам, вихователям, батькам.

Леонтович Світлана Володимирівна, вихователь комунального дошкільного закладу № 3 «Росинка»

«Поетична райдуга» / 7 с.

В збірці підібрані авторські віршовані твори, які можуть бути використані як в індивідуальних, так і в колективних формах роботи з дітьми. Запропоновані матеріали створюють сприятливі умови для подальшого вдосконалення звуковимови та літературного мовлення дітей.

Лукаш Ірина Вікторівна, вихователь комунального дошкільного закладу № 4 «Веселка»

Посібник – дидактична гра «Морським шляхом – по країні прав».

Гра формує правову свідомість дошкільників, виховує законослухняного громадянина нашої країни, надає усвідомлення нероздільності прав і обов’язків. Розвиває мислення , сприяє знаходженню виходу із складних ситуацій.

Максюта Галина Василівна, музичний керівник комунального дошкільного закладу №3 «Росинка»

«Музична скарбничка» (на електронному носії DVD).

Тематичний збірник музичних творів, який сприяє збагаченню музичних вражень, стимулює емоційний відгук на музику. Матеріал може бути використаний музичними керівниками для індивідуальних та колективних номерів на дитячих святах та розвагах у дитячому садку. Матеріал з тем: Новий рік, весна, осінь, прощавай дитячий садок, віночок українських пісень. прогулянка у лісі.

Манякіна Ольга Петрівна, вихователь-методист комунального дошкільного закладу № 6 «Зоряний»

Збірник «Ландшафтний дизайн території дитячого закладу» / 37 с.

Збірник містить практичні матеріали з планування клумб, спорудження альпійської гірки, штучної водойми, квіткових фонтанів, галявини казок. Від того, в якому стані знаходиться ділянка ДНЗ, залежить настрій дітей, організована діяльність на свіжому повітрі та розвиток природоохоронних навичок. Збірник адресований вихователям дошкільних закладів, батькам.

Маркова Наталія Вікторівна, вихователь комунального дошкільного закладу № 4 «Веселка»

Збірник матеріалу за темою «Права свої знай- обов’язки пам’ятай»/ 18 с.

Матеріал посібника допоможе поповнити і закріпити знання дітей про їх права та обов’язки, виховувати позитивне ставлення до навколишнього світу.

Мяльцина Любов Іванівна, вихователь комунального дошкільного закладу № 4 «Веселка» м. Тернівки.

Збірник матеріалу за темою «Права свої знай – обов’язки пам’ятай»/ 18 с.

Матеріал посібника допоможе поповнити і закріпити знання дітей про їх права та обов’язки , виховувати позитивне ставлення до навколишнього світу.

Овчаренко Ірина Анатоліївна, вихователь комунального дошкільного закладу № 2 «Ракета»

«Вчимося логічно мислити»/ 20 с.

Ознайомившись з матеріалами посібника, ви дізнаєтесь, як активізувати логічне мислення дитини. Тут ви знайдете багато різноманітних завдань на розвиток уваги, уяви, допитливості, вміння аналізувати і запам’ятовувати. Використання методів творчо розвиваючих винахідницьких завдань дають вихователям і дітям можливість знайти цікаві варіанти відповідей, нестандартні рішення проблем.

Овчарик Любов Борисівна, вихователь комунального дошкільного закладу № 2 «Ракета»

«Вчимося у народу» (Народознавчі основи формування громадянськості у дошкільників) / 25 с.

Посібник має народознавчу спрямованість. Тут ви знайдете конспекти занять з народознавства з елементами правового виховання та сценарії народних свят. Запропонований матеріал знайомить маленьких громадян України з національними традиціями, звичаями, оберегами, календарно – обрядовими святами та сприяє формуванню творчої особистості в контексті рідної культури, мови, обрядовості.

Оконенко Надія Михайлівна, Стрельнікова Людмила Миколаївна, Кухаренко Світлана Олександрівна, Бурмінська Марина Олександрівна, Уварова Людмила Осипівна, Радчук Тетяна Віталіївна, Суворкіна Наталля Олександрівна, Теплих Наталля Вікторівна – вихователі комунального дошкільного закладу № 3 «Зоряний»

«Матеріали для творчої діяльності» / 36 с.

Збірка допоможе спрямувати вихователів на реалізацію творчого потенціалу дошкільнят. Матеріали збірки містять дидактичні і розвивальні ігри, авторські посібники, що приносять дітям емоційну насолоду, почуття радості, зміцнюють віру у свої сили, розвивають творчість. Видання адресоване вихователям дошкільних закладів, гувернанткам, батькам, студентам педагогічних закладів.

Орищенко Юлія Василівна, Веселова Ірина Григоріна, Білослудцева Тетяна Юр’ївна, вихователі комунального дошкільного закладу № 7 «Джерельце».

«Цікава скриня бабусі Орини» / 18 с.

В цей збірник увійшли розробки занять морально – етичного виховання для дітей всіх вікових груп за сферами «Культура», «Люди» та «Я сам». Ці заняття з використанням прийомів театралізованої діяльності для розвитку творчих здібностей дітей стануть у нагоді як вихователям, так і батькам.

Порвіна Світлана Василівна, Сидорова Вікторія Дмитрівна, вихователі комунального дошкільного закладу № 2 «Ракета»

«Становлення мовленнєвої особистості»/ 15 с.

Опанування мови, слова починається з раннього дитинства. У посібнику представлені інтегровані заняття з пріоритетом мовленнєвого розвитку дітей раннього віку. Кожне заняття – гра та спілкування. В ході заняття дорослий створює ситуації активного мовленнєво – предметного спілкування.

Приходько Надія Анатоліївна, вихователь дошкільного комунального закладу № 8 «Рукавичка»

«Розвиток мовлення дітей засобами художнього слова» / 37 с.

Збірник конспектів занять для дітей 2 – 6 років. В збірці підібрані твори усної народної творчості, прикмети, загадки, прислів’я, приказки та ігри, які можна використовувати для виховання інтересу до слова, варіюванні темпу, сили голосу та інтонації.

Рижова Олена Володимирівна, Цідило Наталя Григорівна, Терещенко Ганна Миколаївна, Крилова Світлана Вікторівна, Ачкасова Ірина Олександрівна, вихователі комунального дошкільного закладу № 7 «Джерельце»

«Я люблю свою країну, де є право на ім’я і на родину» / 20 с.

Збірник конспектів занять для дітей дошкільного віку з правового виховання, в яких використовуються елементи творчого розвитку винахідницьких завдань.

Резніква Оксана Віталіївна, Терещенко Ганна Миколаївна, Орищенко Юлія Василівна, вихователі комунального дошкільного закладу № 7 «Джерельце».

«Посібники – навчалочки» / 15 с.

Збірник містить комплект дидактичних ігор для пізнавального та емоційного розвитку дитини.

Редька Тетяна Олексіївна, вихователь комунального дошкільного закладу № 2 «Ракета»

«Я – дивосвіту» / 10 с.

Посібник містить добірку занять з емоційно-соціального розвитку дошкільників. Вони побудовані на матеріалах, близьких дітям, що дає змогу вихованцям подолати емоційну замкнутість, зрозуміти себе та інших, пережити радість відкриття найкращих сторін свого Я. Відповідно до теми підібрані цікаві ігри, в які можна гратися з дітьми впродовж дня.

Сафонова Ніна Іванівна, Михайлюк Наталя Олександрівна, вихователі комунального дошкільного закладу № 7 «Джерельце»

«Народна педагогіка про виховання дітей у сім’ї» / 18 с.

Збірник матеріалів просвітницької роботи дошкільного закладу, спрямованї на розширення й поглиблення уявлень членів родини про сучасні освітні завдання засобами народної педагогіки .

Сліпець Анастасія Володимирівна, Бобошко Анастасія Григорівна,вихователі комунального дошкільного закладу №4 «Веселка»

«Маленькі кухарі», дидактична градля дітей 3 – 4 року життя.

Гра використовується для закріплення знань дітей з розділів «Класифікація продуктів харчування», «Зв’язне мовлення». Починаючи з середньої групи, відпрацьовуються вміння дітей знаходити потрібні овочі та фрукти, колір, предмет заданої групи, а зі старшої - складати речення і знаходити перший та останній звуки у словах, орієнтуючись на малюнок .

Спіріна Євгенія Михайлівна, Каненко Лідія Йосипівна, Білослудцева Тетняна Юріївна, Ячмінь Людмила Миколаївна, вихователі комунального дошкільного закладу № 7 «Джерельце»

«Голос рідної природи серцем слухатись навчись» / 25 с.

Збірка містить заняття, дидактичні та розвивальні ігри за темою «Природа». Цей матеріал допоможе молодим спеціалістам реалізувати свій творчий потенціал.

Тищенко Маргарита Павлівна, Красильникова Тетяна Василівна, вихователі комунального дошкільного закладу № 4 «Веселка».

Збірка практичного матеріалу «Ознайомлення з навколишнім через пізнання незвичайного світу неживої природи» / 14 с.

Посібникмістить перспективний план роботи на рік (молодший дошкільний вік), конспекти занять за даною темою. Матеріал допоможе сформувати у дітей знання про основні природні фактори, явища, очевидні взаємозв’язки та залежності» .

Ткачова Юлія Володимирівна,вихователь комунального дошкільного закладу № 3 «Росинка»

«Про професії ми знаєм, - всім про них розповідаєм» / 10 с.

Посібник містить матеріали для ознайомлення дітей дошкільного віку з професіями дорослих через використання ігрових технологій. Матеріал збірки допоможе у формуванні уявлення про навколишній світ, оточуючих, а також у засвоєнні правил людського життя, пов’язуючи свої знання з реальними життєвими ситуаціями.

Тутова Маргарита Геннадіївна, завідуюча комунально дошкільного закладу № 7 «Джерельце» м. Тернівки, Федянович Наталя Сергіївна, вихователь-методист комунального дошкільного закладу № 7 «Джерельце»

«Якою ви хочете бачити свою дитину?» / 16 с.

Психолого-педагогічні тренінги для батьків та вихователів, які пропонують виявити свої знання щодо прав дитини через інтелектуальні ігри з використанням художнього слова й народної мудрості.

Трещьова Людмила Віталіївна,вихователь комунального дошкільного закладу №4 «Веселка»

«Черепаха», посібник-дидактична гра.

Дана гра розширяє сенсорні враження,активізує дрібну моторику рук, здатність зосереджуватись, з’єднуючи частини в ціле.

Устюгова Маргарита Михайлівна, завідуюча комунального дошкільного закладу № 6 «Зоряний»

«Інтер`єр дитячого закладу» / 39 с.

Збірник містить цікаву інформацію щодо оформлення інтер` єру дитячого закладу та розкриває елементи предметно-ігрового середовища відповідно до вікових особливостей дітей. Рекомендовано для керівників системи дошкільної освіти, педагогів дошкільних закладів.

Філютчик Ольга Володимирівна, Вівтінець Анжела Володимирівна, музичні керівники комунального дошкільного закладу № 7 «Джерельце»

«Джерельце» - чарівна країна дитинства»/ 16 с.

Збірник містить сценарії веселих свят, які стануть у нагоді починаючим музичним керівникам.

Харламова Ганна Михайлівна, Єгорова Наталя Володимирівна, музичні керівники комунального дошкільного закладу № 6 «Зоряний».

«Всесвіт музичних звуків» / 49 с.

Збірник висвітлює всі аспекти роботи музичних керівників дошкільного закладу. На сторінках збірника запропоновано матеріали, які допоможуть зробити світ довкілля яскравішим. Тут ви дізнаєтесь як створити цікаві сюрпризи на святі, отримаєте корисний матеріал з досвіду проведення музичних занять, дитячих мюзиклів. Призначено для музичних керівників дошкільного закладу, вихователів.

Холодинська Ярослава Дмитрівна, Клименко Галина Володимирівна, вихователі комунального дошкільного закладу № 4 «Веселка»

«Вправні пальчики», посібник-дидактична гра.

Гра сприяє розвитку дрібної моторики пальців рук через вдосконалення вміння дітей користуватись гудзиками, липучками. Розвиває просторову уяв , сприяє активізації творчого потенціалу дітей.

Чуйко Ліля Володимирівна,керівник гуртка «Природні фантазії»комунального дошкільного закладу № 5 «Горобинка»

«Весела манка»/ 20 с.

Запропонований посібник містить у собі розробки занять гурткової роботи з використанням манної крупи, завдяки яким є можливість виготовити оригінальні,зручні сувеніри , поробки та листівки.

Щербініна Тетяна Іванівна, Харламова Тетяна Дмитрівна, музичні керівники комунального дошкільного закладу № 5 « Горобинка»

«Музична скарбничка»/ 20 с.

Оригінальна підбірка сценаріїв свят. Ці музичні вистави допоможуть перетворити звичайні заходи на незабутнє видовище, власне для дітей,їхніх батьків та й самих педагогів.

Аксініна Неля Олексіївна, вчитель початкових класів комунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 5».

«Дидактичний матеріал для уроків читання. 2 клас» / 16 с.

Посібник містить картки із творчими завданнями, цікавий матеріал до кожної з тем. Використання дидактичного матеріалу на різних етапах уроку не тільки урізноманітнить роботу з учнями й дасть можливість розвивати їх творчі здібності, креативне мислення та перевірити якість засвоєння ними навчального матеріалу. Рекомендовано для вчителів початкових класів

Бас Олександра Іванівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 5».

«Гра як засіб розвитку креативного мислення учнів»/ 22 с.

Дана збірка містить мовні ігри: лото, доміно; цікаві вправи, загадки, ребуси – все це цікавить дітей, поглиблює у них любов до мови, розширює знання і сприяє розвитку креативного мислення. Рекомендовано вчителям початкової школи.

«Зошит юного дослідника»/14 с.

Дидактичний посібник для організації самостійної дослідницької діяльності учнів 4-х класів на уроках курсу «Я і Україна» (природознавство). Посібник навчає учнів визначати мету досліджень, висловлювати гіпотезу про очікувані результати, здійснювати пізнавальний пошук, аналізувати та обґрунтовувати свої думки.

Бойчук Галина Володимирівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 6»

«Навчаємось міркувати» / 16 с.

Дидактичний посібник для учнів 4-х класів містить низку завдань з російської мови та математики, спрямованих на розвиток пам'яті, уваги, уяви, швидкості реакції та різних видів мислення (асоціативного, комбінаторного, аналітичного, логічного).

Борисова Лідія Яківна, вчитель початкових класів комунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 6».

«Вправи за методом Ейдетики»/ 14 с.

Вправи, запропоновані у посібнику, сприяють швидкому запам'ятовуванню словникових слів за допомогою різних за жанрами текстів. Рекомендований для застосування на уроках з розвитку зв'язного мовлення та читання.

Голубєва Ірина Миронівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 4 з класами вечірньої очної форми навчання».

«Україна – моя Батьківщина» / 14 с.

У збірці подані розробки уроків навчального курсу «Я і Україна» з теми «Україна – моя Батьківщина» для учнів 2-4 класів. Вони допоможуть учителеві сформувати в учнів уяву про країну, в якій живуть, розширити знання про Державні символи України, найвідоміші міста та найбільші ріки України.

Дрига Олена Костянтинівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 1».

«Твоя країна - Україна» /12 с.

Робота сприяє розширенню знань учнів про свою державу, її територію, населення, багатства, познайомить з господарською діяльністю України. Формує національну свідомість дітей, почуття любові до рідного краю, виховує національну гордість. Збірка рекомендована для вчителів початкових класів.

Жушма Тетяна Андріївна, вчитель початкових класів комунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 1».

«Числа від 1 до1000000»/ 12 с.

Матеріал містить методи використання інтерактивних технологій. Доступність та цікавість подання матеріалу допоможе як учню, так і вчителю. Збірка розрахована для вчителів та учнів початкових класів.

Корчагіна Юлія Олександрівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 5».

«Творчі та цікаві завдання з української мови. 1-4 класи» /19 с.

Цей посібник має практичне значення, бо містить цікаві вправи, творчі завдання, загадки, кросворди, ребуси з української мови. Робота з використанням даного посібника сприятиме творчому розвитку учнів, посиленню їх пізнавального інтересу до предмету. Призначений для вчителів початкових класів, батьків та учнів.

Каушан Людмила Миколаївна, вчитель початкових класів комунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 6».

«Навчайся читати і розвивайся»/ 16 с.

Запропоновані у посібнику вправи спрямовані на удосконалення вже набутих навичок читання. Обсяг завдань попереджує перевантаження очей, нестандартність завдань активізує пізнавальний інтерес, розвиває творчі та інтелектуальні здібності учнів.

Лагно Жанна Вадимівна, вчитель початкових класівкомунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 5».

«Дидактичні ігри та творчі завдання на заняттях з логіки» /20 с.

В цьому посібнику вміщені дидактичні ігри, різноманітні творчі завдання, які використовують на заняттях з логіки. Завдання посібника призначені для розвитку логічного мислення, просторової уяви, пам’яті, уваги, спостережливості, направлені на розвиток інноваційної особистості.

Лашкова Людмила Борисівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 4 з класами вечірньої очної форми навчання».

«Вивчаємо голосні» / 24 с.

У збірці підібрано матеріал, який надає можливість вчителеві забезпечити творчу роботу з учнями. В розмаїтті завдань діти будуть знаходити нове і цікаве, що викликатиме в них бажання вчитися.

Лимонова Світлана Сергіївна, вчитель початкових класів комунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 5».

«Активізація розумової діяльності учнів засобами стратегії розвитку критичного мислення»/ 16 с.

Методичні рекомендації, вміщені в посібнику, ілюструють прийоми і методи, що допоможуть уникнути на уроках одноманітності, дадуть можливість вчителю активізувати мислення школярів, залучити учнів до плідного обговорення, формулювати власні запитання, заохочувати до самовираження. Рекомендовано всім вчителям для розвитку критичного мислення учнів на уроках, що дозволяє формувати свідому індивідуальність.

Локтєва Надія Юріївна, вчитель початкових класів комунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 6».

«Стежинами цікавої математики» / 16 с.

У збірці представлені уроки математики у 2-му класі із застосуванням сучасних педагогічних технологій навчання - ігрових, інтерактивних, розвиваючих. Завдання для учнів спрямовані на розвиток логічного мислення через застосування індивідуальних, групових, колективних форм роботи на основі диференціації.

Лукіна Надія Василівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 1».

«Вправи з гімнастики – як один із основних факторів, що впливають на зміцнення здоров’я молодших школярів»/20 с.

В цій збірці подані практичні рекомендації з гімнастики: виконання вправ без предметів та з предметами. Розроблені методичні рекомендації позакласних фізкультурно-оздоровчих заходів. Збірка буде цікавою для вчителів початкової школи та батьків учнів.

Остапова Світлана Анатоліївна, вихователь групи продовженого дня комунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 5».

«Розвиток творчих здібностей першокласників засобами гри на заняттях групи продовженого дня» / 24 с.

Даний посібник містить чимало різноманітних завдань навчального та розвивального характеру, поданих в ігровій формі. Вони спрямовані на розвиток творчих та інтелектуальних здібностей учнів, урізноманітнення відпочинку першокласників. Позитивним аспектом цього посібника є його доступність у практичній реалізації. Рекомендований вихователям груп продовженого дня, батькам шестирічок.

Пронькіна Любов Миколаївна, учитель початкових класів комунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 7».

«Удосконалення навичок техніки читання – запорука грамотності учнів» / 5 с.

У досвіді розкрито шляхи розвитку читацьких навичок молодших школярів. Надані рекомендації щодо вдосконалення техніки читання, розвитку уваги, спостережливості, підвищення грамотності учнів на уроках читання та української мови. Цінними у досвіді є можливість використання його в організації навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Савінова Любов Олексіївна, вчитель початкових класівкомунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 5».

«Формування громадянськості та національної свідомості молодшого школяра у навчально-виховному процесі» / 22 с.

Даний методичний посібник містить практичні рекомендації з питань класного керівництва від важливих наукових аспектів обґрунтування проблеми формування громадянськості та національної свідомості молодшого школяра до визначення змісту, форм і методів виховної роботи, спрямованих на формування і розвиток гармонійних, інтелектуально і духовно багатих особистостей. Матеріали, що пропонуються у даному посібнику, допоможуть класному керівникові в організації роботи з громадянського виховання.

Хрипко Наталя Володимирівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 5».

«Нестандартні ігри на уроках української мови в початкових класах»/ 21 с.

Посібник містить нестандартні завдання для формування і розвитку мовних здібностей учнів. Ці ігри спрямовані на розвиток логічного мислення учнів, творчої уяви, направлені на формування у дітей інтересу до вивчення української мови. Рекомендовано для вчителів початкових класів

Цвілікова Аліна Федорівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 4 з класами вечірньої очної форми навчання».

«Царство букв» / 11 с.

Збірка містить додаткові матеріали для швидкого запам’ятовування друкованих та письмових літер з використанням скоромовок та сходинок для читання. На допомогу батькам та вихователям груп продовженого дня.

Шацьких Ольга Олександрівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 1».

«Впровадження інтерактивних технологій в практиці роботи початкової школи на уроках математики «Додавання та віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток» / 15 с.

Збірка містить практичні рекомендації про використання інтерактивних технологій навчання на уроках математики в початковій школі з теми «Додавання та віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток». Представлені розробки уроків в даній збірці будуть цікаві вчителям початкових класів, студентам педагогічних факультетів

Юдіна Людмила Костянтинівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 4 з класами вечірньої очної форми навчання».

«Словник в ребусах»/ 10 с.

Даний посібник включає демонстраційні картки – ребуси, словник, ключ до розгадування ребусів. Підібраний матеріал вносить різноманітність в процес навчання, створює атмосферу гри, відповідає віковим особливостям молодших школярів, активізує діяльність учнів. Робота з посібником дає можливість здійснювати міжпредметні зв’язки з математикою, музикою, природознавство.

Баранова Ірина Олександрівна, вчитель математики комунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 5».

«Дії з натуральними числами. Використання ІКТ для перевірки знань» / 18 с.

Збірник містить експрес-опитування у вигляді індивідуальних робіт. Перевірка знань учнів виконується за допомогою контрольно-діагностичної системи у вигляді тестування на комп’ютері, що забезпечує індивідуалізацію і об’єктивність оцінки. Мета посібника – допомогти вчителю швидко перевірити рівень знань учнів з теми «Дії з натуральними числами». Рекомендовано вчителям математики.

Войтюк Наталія Миколаївна, вчитель математики комунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 5».

«Корінь n-го степеня. Розробки уроків з використанням інтерактивних технологій. 10 клас. Алгебра та початки аналізу. Академічний рівень»/24 с.

Цей посібник містить завдання з використанням інтерактивних технологій. Матеріал у посібнику розміщено відповідно до вимог діючої програми з алгебри та початків аналізу для 10 класу академічного рівня. Рекомендовано для вчителів математики та учнів старшого шкільного віку.

Данилова Валентина Іванівна, вчитель математики комунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 4 з класами вечірньої очної форми навчання».

«Розвиток творчих компетентностей учнів через Використання інтерактивних методик і технологій навчання» / 34 с.

У роботі розкрито досвід Використання інтерактивних методик і технологій навчання на уроках математики. Робота містить практичні додатки інтерактивних завдань та прийомів, які допоможуть учителю зробити навчання цікавим, різноманітним. Для вчителів математики.

Пятайкіна Олена Вікторівна, вчитель математики комунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 4 з класами вечірньої очної форми навчання».

«Формування просторової уяви школярів як засіб розвитку креативного мислення» / 32 с.

В збірці описані прийоми та технології, за допомогою яких на уроках та позакласних заняттях формується просторова уява учнів, виховується креативність та підвищується зацікавленість навчальним процесом. Рекомендовано молодим, творчо працюючим вчителям.

Самошкін Олександр Павлович, вчитель математики комунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 6».

«Застосування модуля у функціях, рівняннях та нерівностях» / 16 с.

Методичний посібник рекомендований для малодосвідчених вчителів, містить приклади організації на уроці навчальної діяльності, спрямованої на підвищення якості математичної освіти, розвиток різних видів мислення.

Сидорова Олена Павлівна, вчитель математики комунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 7.

«Мотивація навчальної діяльності, самореалізація на уроках математики»/ 8 с.

В досвіді розкрито методику організації мотивації навчальної діяльності на уроках математики через активні форми роботи: створення ігрових моментів, проблемних ситуацій, Використання історичних матеріалів.

Смалій Марина Петрівна, вчитель математики комунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 7».

«Електронний посібник з геометрії «Чотирикутники» (8 кл.) / 19 с.

Електронний посібник в вигляді презентації з теми «Чотирикутники» (8 кл.) містить матеріали, які можна використовувати під час викладання, закріплення та контролю знань, умінь, навичок учнів в ході вивчення даної теми.

Биченко Марина Миколаївна, вчитель фізичного виховання комунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 5».

«Організація та проведення рухливих ігор на уроках фізичної культури» / 20 с.

Даний посібник містить матеріал уроків з використанням ігрової методики, що вносить у процес виховання і навчання дітей не тільки пожвавлення та піднесення настрою, а й допомагає вчителю краще пізнавати характер дитини, розпізнати його складний світ. Рекомендовано вчителям фізичного виховання.

Бєлова Надія Григорівна, вчитель фізичної культури комунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 6».

«Як зберегти здоров'я без ліків (практичний порадник)»/ 20 с.

Посібник містить розроблені системи вправ для лікування та профілактики захворювань серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, органів дихання,ортопедичних і.т.д. Запропоновані комплекси спрямовані на відновлення здоров'я організму без перевтомлюваності. Рекомендовано учням, вчителям, батькам

Публікації вчителів (2011-2013 р.р.)

Манець Н.І. СШ№7 2011 Розробка заняття з журналістики «Вчимося брати інтерв’ю» Потрал «Учительський журнал Он-лайн»
Яковлєва Т.В. СШ№7 2011 Можливості підвищення ефективності учбового процесу із застосуванням сучасних передових технологій. Потрал «Учительський журнал Он-лайн»
Яковлєва Т.В. СШ№7 2011 Використання інноваційних технологій при вивченні англійської мови. Потрал «Учительський журнал Он-лайн»
Манець Н.І. СШ№7 2012 Застосування дискусійних методів на уроках української мови та літератури Потрал «Учительський журнал Он-лайн»
Афанасьєва С.О. СШ№7 2012 Конспект уроку «Комп’ютерні мережі. 9 клас» Потрал «Учительський журнал Он-лайн»
Данилова В.І. СШ№4 2012 Паралельність прямої і площини. Індивідуальні програми. 10 клас Журнал «математика в школах України», №30, 2012 р.
Данилова В.І. СШ№4 2012 Подільність натуральних чисел. 6 клас Обласний сайт дистанційної освіти для дітей з особливими потребами
Калугіна Л.І. СШ№4 2012 Розробка уроку «Білки, їх будова та властивості. 11 клас». Журнал ВГ «Основа» «Біологія», №7/2012 р.
Рябуха Г.О. СШ№7 2012 1. Інформаційно-пізнавальний проект «Національні символи України. 4 клас».
2. Інформаційно-пізнавальний проект у 1-му класі «Професії моїх батьків».
3. Година спілкування для учнів початкових класів «День Святого Валентина». Портал «Учительський журнал Он-лайн»
Тихтило О.Ю. СШ№7 2012 Розробка уроку «Клас однодольні. Характеристика основних родин. 7 клас». Портал «Учительський журнал Он-лайн»
Тихтило О.Ю. СШ№7 2012 Розробка уроку «Плід. Поширення плодів і насіння.7 клас». Портал «Учительський журнал Он-лайн»
Кусакіна Т.О. Відділ освіти 2012 Методика виразного читання. Журнал ВГ. «Основа» «Вивчаємо українську мову та літературу» №26/2012
Кусакіна Т.О. Відділ освіти 2012 Основи віршування на уроках української літератури. Журнал ВГ. «Основа» «Вивчаємо українську мову та літературу» №1/2012
Кусакіна Т.О. Відділ освіти 2012 Два заняття з основ журналістики. Журнал «Дивослово» №1/2012
Кусакіна Т.О. Відділ освіти 2012 Образна кольорова символіка в поезії Василя Стуса. Журнал «Дивослово» №2/2012
Кусакіна Т.О. Відділ освіти 2012 Педагогічний досвід. Навчальна практика як форма вдосконалення пізнавальної й творчої діяльності учнів. Журнал «Українська мова і література в школі» №4/2012
Кусакіна Т.О. Відділ освіти 2012 Ідея незнищенності народу у фронтовій поезії Олеся Гончара. Журнал «Українська мова й література в сучасній школі» №1/2012
Кусакіна Т.О. Відділ освіти 2012 Розробка уроку А. Малишко «Пісня про рушник». Портал«Учительський журнал Он-лайн»
Танцерова І.В. СЗШ№5 2012 Уроки:
1. «Виникнення людини».
2. «Первісна людина на теренах Європи».
3. «Фінікія. Фінікійські міста-держави».
4. «Давньоєврейське царство. Халдейське царство».
5. «Кімерійці та скіфи на території України».
6. Релігія стародавніх греків».
7. «Греко-перські війни».
8. «Афінська демократія».
9. «Диктатура Гая Юлія Цезаря».
10. «Принципат Августа».
11. «Релігія стародавнього Риму».
12. «Місто Рим та життя його мешканців». Розміщено на порталі «Обласна Е-школа»
eschool.dneprdu.com
Дірінг Т.В. СЗШ№6 2012 Уроки Е-школи:
1. «Відокремлені члени речення» 8 кл.
2. «Розділові знаки при відокремлених членах речення» 8 кл.
3. «Перевірка знань з теми «Відокремлені члени речення» 8 кл.
4. Іван Франко «Іван Вишенський» 8 кл.
5. Леся Українка «Ви щасливі, пречистії зорі» 8 кл. Розміщено на порталі «Обласна Е-школа» eschool.dneprdu.com
Борисова О.М. СШ№5 2012 1. «Смутні часи» 8 кл. Всесвітня історія.
2. «Стародавній Китай» 6 клас. Історія Стародавнього світу. Розміщено на сайті освітньої мережі Microsoft «Партнерство в навчанні»
http://www.pil-network.com/Discussion/30b409b6-076a-42c8-91d6-6e303104bb6a
Данилова В.І. СШ№4 2013 Перпендикулярність у просторі. Індивідуальні програми. 10 клас. Журнал «Математика в школах України», №1-2, 2013 р.
Сидорова О.П. СШ№7 2013 Розробка уроків «Розкладання многочленів на множники різними способами. 7 клас» Портал «Учительський журнал Он-лайн»
Родзян Г.В. СШ№4 2013 Пауло Коельо – сучасний письменник. Портал «Учительський журнал Он-лайн»
Рябуха Г.О. СШ№7 2013 Презентація «Проектна діяльність – потенціал розвитку професійної компетентності вчителя початкових класів». Портал
«Учительський журнал Он-лайн»
Афанасьєва С.О. СШ№7 2013 Конспект уроку 9 клас «Комп’ютерні віруси» Портал
«Учительський журнал Он-лайн»
Афанасьєва С.О. СШ№7 2013 Конспект уроку. 9 клас «Архівація даних» Портал
«Учительський журнал Он-лайн»
Афанасьєва С.О. СШ№7 2013 Конспект уроку. 9 клас «Історія розвитку комп’ютерної техніки» Портал «Учительський журнал Он-лайн»
Афанасьєва С.О. СШ№7 2013 Розробка положення про конкурс на кращу учнівську презентацію. 9-11 клас. Портал «Учительський журнал Он-лайн»
Шолохова О.В. СЗШ№6 2013 Позакласний захід «Подорож до Комп’ютерленду». 7 клас Портал «Учительський журнал Он-лайн»
Шолохова О.В. СЗШ№6 2013 Позакласний захід «Ми – діти великої нації». 7 клас Портал «Учительський журнал Он-лайн»
Горбачова Г.Г. СЗШ№6 2013 Історико-пізнавальна гра «Козацтво» Журнал
«Історія та правознавство».- Харків. – ВГ «Основа» №12/2013 р.
Блінова Н.О. СЗШ№7 2013 «Лихослів’я в нашому житті». Позакласний захід.
9 клас Портал «Учительський журнал Он-лайн»
Блінова Н.О. СЗШ№7 2013 Урок тематичного оцінювання із спецкурсу «Міфологія». 6 клас Портал «Учительський журнал Он-лайн»
Богданова В.М. СШ№4 2013 Теоретичний матеріал «Формування креативного мислення в процесі викладання біології. 7-11 класи». Журнал ВГ «Основа» «Біологія», №10/2013 р. Розробка уроку «Основні поняття генетики. Методи генетичних досліджень. 11 клас».

Кiлькiсть переглядiв: 806

Коментарi

 • Loan

  2018-03-19 20:57:19

  installment loans no credit check payday guaranteed installment loans for bad credit [url=http://installmentloans.bid]installment loans[/url]...

 • GuesthoodA

  2018-03-02 10:44:49

  guest test post [url=http://temresults2018.com/]bbcode[/url] html http://temresults2018.com/ simple...

 • sanhvcmut

  2017-09-13 15:58:49

  [url=https://www.cy-pr.com/forum/f35/t97092/]прямые заходы в Яндекс Метрике[/url]...

 • Agrnomut

  2017-02-25 20:59:44

  В чем-то тут есть логика[url=http://agrolinepro.ru/montazh-i-remont-promyshlennogo-oborudovaniya].[/url]...